Od kiedy można podawać niemowlakowi syrop z czarnego bzu?

Witam od kiedy mogę podać niemowlakowi syrop z czarnego bzu? dodam ze synek ma 5mc

Najbezpieczniej jest z tego rodzaju specyfikami (o ile nie ma wskazań medycznych) poczekać co najmniej do skończenia pierwszego roku życia. Ważne jest aby zdawać sobie sprawę z faktu, iż tego rodzaju supelementy diety nie są obojętne dla zdrowia dziecka. Niestety liczne badania sugerują, że podawanie dzieciom suplementów witaminwo-mineralnych oraz tzw. "na odporność" ma efekt odwrotny do zamierzonego i sprawia, że dzieci częściej chorują, a sam przebieg choroby jest bardziej dotkliwy i dłuższy. Jeżeli więc pediatra prowadzący nie przepisał środków stymulujących odporność u dzieci lepiej ich nie podawać na własną rękę.

Witam,

Proszę poczekać przynajmniej do ukończenia pierwszego roku życia.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk