Od kilku dni wzdęty brzuch po jajeczkowaniu - czy to ciąża?

Witam!
Mam 32 lata. Pierwszy dzień miesiączki miałam 14 stycznia, 16 dnia cyklu wyszedł mi pozytywny test owulacyjny, miałam też śluz w pochwie o wyglądzie białka kurzego, szyjka macicy była wysoko umiejscowiona, miękka i otwarta. Współżyliśmy rano i wieczorem, następnego dnia tak samo i 3 dnia rano. Pojawiły się bóle owulacyjne, śluz lekko czerwony przez dwa dni.
Od dwóch dni po owulacji mam wzdęty brzuch, czyli już jakieś 4 dni, rano mniej - wieczorem mocno. Nigdy w życiu tak nie miałam. 10 lat temu urodziłam córkę, zaszłam za pierwszym podejściem bez wiedzy jaką posiadam teraz. Od 6 lat współżyjemy bez zabezpieczenia. Czy to może być ciąża? To byłby cud! Wiem, że muszę poczekać jeszcze zanim zrobię test.
Pozdrawiam,
Kamila

Witam serdecznie,
jeżeli do współżycia doszło w okresie okołowulacyjnym istnieje możliwość zajścia w ciążę. Na objawy ciąży jest jeszcze za wcześnie. Dlatego wzdęć brzucha nie należy łączyć z ewentualną ciążą.
Test ciążowy należy wykonać po około 10-14 dniach od stosunku. Wcześniej może Pani wykonać beta HCG z krwi. Wynik jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia.
Pozdrawiam