Od którego miesiąca niemowlak może zjeść obiadek?

Witam. Chciałam zapytać od którego miesiąca życia niemowlę może zjeść cały obiadek który zawiera gluten np. zupka pomidorowa z kluseczkami o pojemności 200 g?

Witam,
zgodnie z obowiązującym obecnie schematem rozszerzania diety u dzieci gluten jest wprowadzany stosunkowo wcześnie, bo przez skończeniem 6 miesiąca życia. Nie oznacza to jednak, że od tego momentu dziecko może dostawać dowolne produkty zawierające gluten i w dowolnej ilości. Początkowo zalecane jest podawanie takiej ilości glutenu, jaka zawarta jest w 2.5g (!) kaszki manny. Stąd też, pomimo wczesnego wprowadzania glutenu, opisany przez Panią obiadek może być podany dopiero pod koniec pierwszego roku życia. Każde dziecko inaczej przechodzi przez rozszerzanie diety i dlatego, nie mając więcej danych na temat dziecka, trudno jest powiedzieć precyzyjnie, kiedy jakiś pokarm powinien być wprowadzony.
Pozdrawiam
Dorota Barańska