Kasza manna dla niemowlaka

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące podania kaszy manny dla niemowlaka. Jak ugotować i podać (ile) kaszkę mannę? Synek ma prawie pół roku, dietę rozszerzamy od 4 msc. Na jakiej ilości wody, ile łyżeczek zwykłej (nie błyskawicznej), jak długo gotować? W internecie jest bardzo dużo informacji na temat podania kaszy manny dla niemowlaka, ale niestety wiele z nich wzajemnie się wyklucza i nie mam pojęcia jaki sposób zastosować, więc wydaje mi się, że najlepszym wyjściem będzie zapytanie o opinię specjalistyczną. W jaki sposób podać kaszę mannę dla niemowlaka? Zastanawiam się szczególnie jak długo należałoby ją gotować żeby zachowała wszystkie wartości i jednocześnie żeby nie podać dziecku nieugotowanej. Czy mogłabym uzyskać jeszcze informacje jak wygląda kwestia właściwości zdrowotnej kaszy manny? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,

w 6 miesiącu życia dziecka zaleca się podawanie 2-3 gramów (ok. pół łyżeczki) kaszki mannej na 100 ml płynu. Może być to zupka jarzynowa wzbogacona właśnie w kaszkę manną. Taką zupę warto wzbogacić również w odrobinę dobrej jakości masła lub oliwy z oliwek.

Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Kasza manna na mleku

Skład:
Mleko płynne - 100g
Kasza manna 5g

Sposób wykonania: Sporządzić zawiesinę z kaszy mannej i małej ilości zimnej wody. Zawiesinę wlać na wrzące mleko, mieszając gotować 15 minut. Ostudzić.

Źródło: PZWL, Dietetyczna książka Kucharska