Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częstotliwość wypróżniania u niemowlaka

Witam, moja córeczka ma 5 m. i 3 dni. 2 tyg temu podałam jej kaszkę manną nestle, 2-3 łyżeczki przez 5 dni. Zauważyłam że znacznie to zmniejszyło częstotliwość jej wypróżnień. Wcześniej było to 2-3 razy dziennie. Teraz jest to raz na 2-3 dni. 3 razy podałam jej czopka glicerynowego bo nie mogła się załatwić. Stękała, robiła się czerwona i miała śmierdzące gazy. Zaczęłam jej podawać probiotyk od wczoraj. Karmie teraz tylko piersią. Co mogę zrobić żeby robiła 1 kupkę na dzień? Czy iść do lekarza?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

kaszkę manna zaczynamy podawać bardzo powoli-stopniowo tzw. oswajanie z glutenem bo kaszka ta zawiera gluten. Możliwe że córka nie toleruje glutenu i tak zareagowała. Proszę raczej stosować kaszki ryżowe, a poza tym podawać zupki, . Na poprawę częstotliwości wypróżnień dobre są słoiczki Gerbera z suszoną śliwką. poza tym należy zacząć podawać zupki jarzynowe i owoce .Można kupić słoiczki z zupką wzbogacone wśladową ilość kaszki mannej do oswajania z glutenem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy