Czy taka ilość oleju rzepakowego nie obciąża wątroby dziecka?

Mam pytanie dotyczące podawania 7-miesięcznemu dziecku (waga dziecka to 7kg) oleju rzepakowego. Mój synek od jakiegoś czasu cierpiał na zaparcia. W związku z tym, zaczęłam podawać mu 3-4 łyżeczki oleju rzepakowego dziennie (podaję 1 łyżeczkę do każdego stałego posiłku dziecka tj. do porannej kaszki, do zupki jarzynowej, do deserku owocowego i do wieczornej kaszki). Olej który kupiłam jest przeznaczony dla niemowląt. Zauważyłam, że spożywanie oleju rozluźnia stolce u dziecka i synek już nie cierpi na zaparcia. Mam jednak wątpliwości czy taka ilość oleju rzepakowego nie obciąża zbytnio wątroby dziecka?

Dzień dobry

Zdecydowanie za dużo! Proszę ograniczyć się do łyżki dziennie. Można też spróbować podawać suszoną śliwkę. Super działa na zaparcia. Dostępne są też gotowe słoiczki ze 100% owoców.

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk