Wskazana ilość posiłków u 6-miesięcznego dziecka

ChodZi o ilosc posilkow u 6mies niemowlaka ktory jest ma mm . Dietetycy zalecaja zeby nie przekarmiac i dawac 4-5posilkow dziennie. Zalecenia na mleku modyfikowanym na pudelku sa zeby podawac 4x180 to juz 4 posilki a gdzie kaszki owoce i zupki? Nie za bardzo roZumiem jak mam to wszystko zniescic w 4 posilkach

Witam, aktualny schemat żywienia zaleca, aby niemowlę w wieku 6 m-cy spożyło dziennie: 4 x 180ml mleka, 1 x zupkę jarzynową z mięsem lub rybą i 1 x przecier owocowy. Od 7 m-ca 1 porcję mleka zastępuje się kaszą, a następnie redukuje ilość mleka na rzecz posiłków stałych. Schemat to tylko zalecenia ogólne. Proszę kierować się apetytem dziecka. Niemowlęta jadają częściej, ale mniejsze porcje. U starszych dzieci należy dążyć do wyregulowania liczby posiłków do 4-5 dziennie.