Odchudzanie a lepsze samopoczucie

witam chciałabym schudnąć chociaż 15kg dla swojego zdrowia i lepszego samopoczucia proszę o rade z góry dziękuje

Dzień dobry!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Powinna Pani zadbać o zdrową dietę która stanie się Pani stylem życia a efekty utrzymają się na stałe. Dieta stanowi 70% sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Polecam także ćwiczenia fizyczne które stanowią 30% sukcesu. Jeżeli chodzi o ćwiczenia może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub wykonywać je samodzielnie w domu. W internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Zwraca Pani uwagę na prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń , aby nie obciążać stawów i odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Ćwiczenia muszą sprawiać Pani przyjemność oraz być dostosowane to Pani możliwości. Nie mniej jednak tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 30 min treningu. Najważniejsza jest systematyczność ćwiczeń, nie należy ćwiczyć codziennie ponieważ mięśnie również muszą mieć czas na regeneracje. zalecam ćwiczenia od 3 do 5 razy w tygodniu. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk