Odczulanie - czy zakażenie układu moczowego ma na nie wpływ i czy powinnam stosować jakąś dietę?

Witam. Mam zamiar niedługo zacząć odczulanie, gdyż mam silną alergię, szczególnie na trawy i zboża. Chciałam się dowiedzieć: czy podczas odczulania trzeba stosować jakąś szczególną dietę, czy są jakieś produkty, które trzeba unikać, a jakie można jeść? (czy może jest gdzieś w necie, co może alergik jeść podczas odczulania?). I jeszcze jedno: czy mogę zacząć odczulanie, jeśli będę miała bakterię? Właśnie mam niedługo odebrać wyniki posiewu moczu i prawdopodobnie coś będę miała - bo syn, którego karmię ma już 3 bakterie (klebsielle pneumoniae, enterococcus species i candida species), a z wyniku ogólnego moczu wychodzi mi, że mam ph 7,5.

Redakcja abcZdrowie

Fakt, że w moczu Pani dziecka obecne są patogeny nie oznacza, że w Pani przypadku będzie tak samo, ponieważ nie jest to choroba zakaźna. Poza tym obecność trzech różnych patogenów w moczu dziecka nasuwa podejrzenie, że nie jest to rzeczywista infekcja, a jedynie zanieczyszczenie próbki podczas pobierania. Podczas odczulania nie obowiązuje szczególny sposób odżywiania jeśli nie ma Pani także alergii pokarmowej i innych chorób współistniejących, warto odżywiać się zgodnie z piramidą żywieniową. Grupy pokarmów powodujące najczęściej reakcje alergiczne to mleko krowie, cytrusy, ryby i owoce morza, kakao.