Czy mogę stosować jakąś dietę?

Witam, Mam 12 lat i od jakiegoś czasu zaczęłam zastanawiać się nad swoją wagą i uważam, że po prostu jestem gruba. Mam duży brzuch i uda. Mój wzrost wynosi 158 cm, a waga 44 kg. Chciałam się poradzić czy mogła bym stosować jakąś dietę, aby trochę schudnąć, zdrowo się odżywiać i poprawić sobie cerę?

Witam serdecznie,

Powinnas porzucić myśli o odchudzaniu, ponieważ Twoje BMI w odniesieniu do siatek centylowych wskazuje na prawidłową masę ciała. Z pewnością masz zgrabną sylwetkę. Nie wolno Ci stosować diet na własną rękę, ponieważ może to niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. W okresie dorastania organizm potrzebuje więcej składników odżywczych, szczególnie witamin i białka. Jeśli ich nie otrzyma może dojść do zaburzenia wzrostu i rozwoju, anemii lub innych schorzeń. Odżywiaj się zdrowo zgodnie z piramidą żywienia.

Jeśli chcesz wspomóc swoją urodę, zapoznaj się z lekturą:
http://abczdrowie.pl/dieta-na-tradzik
http://abczdrowie.pl/menu-na-piekna-cere

Pozdrawiam