Odczuwalne bicie serca bez większego wysiłku

Witam. Mój problem polega na tym iż czasami bez wiekszego wysiłku zaczynam odczuwac bardzo szybkie bicie serca połączone z uciskiem w przełyku i lekkim omdleniem Trwa to czasami nawet 10-15 min po czym dolegliwość ustępuje. Czasami rowniez odczuwam kłucie w okolicy serca. Dodam ze mam 30 lat i prowadze normalny tryb zycia. Czasami zdaża mi sie naduzywać alkocholu. Prosiłbym o oględną diagnoze. Dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia rytmu, co wskazuje na konieczność dokładnej diagnostyki kardiologicznej. Proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.