Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odczuwanie bólu w kroczu po usunięciu przerostu prostaty u 77-latka

W roku 1990 miałem zabieg usunięcia przerostu prostaty. Od tego czasu pozostaję pod ciągłą co pół roku kontrolą. Obecnie głównie w nocy odczuwam ból w kroczu, ale nie umiejscowiony. Stwierdzono lekki stan zapalny prostaty. Zaordynowane leczenie przyniosło chwilową poprawę. Organicznie wszystko bz, mocz w normie, PSA w granicach 1-1,5, prostata elastyczna, niepowiększona, a tępy, dokuczliwy ból zaczynam odczuwać również w dzień. Brat przeszedł operację usunięcia prostaty - CA. Co dalej ?
MĘŻCZYZNA, 77 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna jest kontrola gruczołu krokowego. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy