Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biopsja przy przeroście prostaty

witam.moj tata leczy się systematycznie u urologa.ma przerost prostaty.wynosil on 4 cm a teraz po ostatniej kontroli wynosi 7 cm. zostal skierowany na badanie biopsji.może mi Pan powiedziec co to oznacza.dlaczego prostata powiekszyla sie?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

W pewnym wieku, u mężczyzn może dochodzić do przerostu gruczołu krokowego czyli prostaty. Biopsja ma wyjaśnić charakter tego przerostu. Uzyskany wynik badania histopatologicznego wycinków pobranych podczas biopsji da odpowiedź, czy przerost jest łagodny, czy ma związek z procesem złośliwym. Na podstawie tych badań podjęta będzie decyzja o dalszym leczeniu. To standardowe postępowanie.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy