Odczuwanie skurczu od przepony do gardła

Witam, chciałbym się dowiedzieć czym może być spowodowany objaw który jest strasznie nieprzyjemny i wzbudza we mnie straszny lęk a mianowicie bardzo często odczuwam sekundowy pulsujący skurcz od przepony aż do gardła jest to bardzo nieprzyjemne uczucie tak jakby w chwili tego "ataku" uciekało ze mnie życie. Po tym ataku czuję dziwny ścisk w żołądku i niepokój. Badania jakie miałem to: ECHO Serca, EKG, USG jamy brzusznej, gastroskopia (brak helicobacter) i wszystkie wyszły OK.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli badania obrazowe nie wykazały nieprawidłowości objawy mogą być spowodowane czynnikami psychicznymi, dlatego proponuję udać się do psychiatry lub psychologa