Oddanie krwi dwa dni po wypaleniu marihuany

Dzień dobry! Czy możliwe jest oddanie krwi jutro, wczoraj wypaliwszy niewielką ilość marihuany? (2 dni różnicy)? Warto zaznaczyć, że marihuana palona jest w tym przypadku rzadko (raz na pól roku, czasem jeszcze rzadziej) Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami w sieci, chciałabym zaciągnąć opinii specjalisty. Bardzo dziękuję za pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, nie ma wyraźnych przeciwwskazań, choć należy pamiętać, że honorowe krwiodawstwo służy przede wszystkim ratowaniu życia i nie należy zatajać jakichkolwiek informacji przed oddaniem krwi, zwłaszcza podczas wypełniania ankiety. Samo THC może utrzymywać się na poziomie wykrywalnym we krwi przez 2-3 dni u osób palących okazjonalnie.