Oddychanie przez usta u 13-miesięcznego dziecka

Witam. Syn ma 13 msc. Od urodzenia oddycha ustami. Ciągle są one otwarte.Podczas snu słychać odgłosy chrapania. Nos jest jakby ciągle zablokowany. W 6 i 12 wykonano usg jamy brzusznej pod względem refluksu,wszystko było dobrze. Robiono echo oraz ekg serca, wszystko ok. Byliśmy dwa razy u laryngologa i również wszystko ok z migdalami. Przyjmował zyrtec ( podejrzenie alergii) nie było poprawy.Woda morska, isonasin, krople na katar itp., nic nie pomaga.Odciągam Fridą i nic się nie wydostaje.

Zapewne dopiero pogłębienie diagnostyki (np. o TK zatok) doprowadzi do wyjaśnienia dolegliwości dziecka. O tym jednak bezpośrednio musiałby zadecydować prowadzący pediatra. U tak małego dziecka takie badanie jest bardzo problematyczne technicznie.