Odnowa torbieli po artroskopii

1 grudnia miałam artroskopię ,m.in. udrażniana była zastawka torbieli Backera. 12 grudnia było wszystko w porządku,natomiast już 18 grudnia znowu byla mała torbiel.umówiliśmy się z lekarzem,że po nowym roku da mi sterydy i ściągnie zawartośc.8 stycznia okazało się,że torbiel jest ogromna,a jej zawartośc jest konsystencji i koloru gęstego budyniu. W przyszłym tygodniu mamy ustalić termin operacji,tym razem klasycznej.Dlaczego to mi się tak szybko odnowiło i co to jest?

Nie znam przebiegu artroskopii , nie mogę więc wypowiedzieć się nt. przyczyn zaistniałej sytuacji , proszę zadać wszystkie pytania lekarzowi prowadzącemu , zż

Torbiel to jama wypełniona płynem. Budyń o którym Pani wspomniała to ropa czyli jest zainfekowana i dlatego tak szybko zwiększa się jej zawartość