Odstawienie alkoholu a poziom ciśnienia krwi

Witam od lat nadużywam alkoholu mam 41 lat najgorsze jest odstawienie alkoholu wtedy ciśnienie mi wariuje bóle głowy zespół abstynencji jak można sobie pomóc w domowych warunkach jakie leki można zastosować czy tylko mnie ratuje wizyta u specjalisty chciałbym sam spróbować odstawić tą truciznę dziękuję za poradę

Dzień dobry,

jeśli chciałby Pan ostawić alkohol w warunkach domowych to pomocny może być Propranolol (na skoki ciśnienia) oraz Heminewrin ( łagodzący objawy odstawienne przy odwyku alkoholowym), ale są to leki na receptę i powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą lekarza, więc bez wizyty u lekarza psychiatry raczej się nie obędzie. Nie licząc leków na receptę zostają tylko ziołowe leki uspokajające, ale po tak długim okresie picia zalecałbym i tak wizytę u lekarz ze względu na ryzyko wystąpienia delirium tremens.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Adam Zajączkowski
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl