Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a nawrót trądziku

Witam, Mam 29 lat. Od paru lat jem tabletki antykoncepcyjne Jeanine (mam ogromne problemy z cerą). Kilka razy przestawałam jeść tabletki ale koszmar z trądzikiem powracał. Teraz znów chce spróbować odstawić tabletki. Byłam u innego ginekologa niż zwykle zlecił badania na poziom testosteronu (wynik 1,17). Z wynikami z powrotem do ginekologa. jedynie co usłyszałam to dalej jeść tabletki. Chce przestać ale się boje odstawić (ropny trądzik jest okropny) Co mam zrobić. proszę o pomoc :(

Czy była Pani u dermatologa? Jeżeli nie, rosze sie zgłosić do specjalisty, który mam nadzieje, zaproponuje odpowiednie leki.
Trądzik mozna skutecznie leczyć np włączając retinoidy doustne.
Ewa Rybicka

Zdecydowanie polecam udanie się do dermatologa. W ciężkiej postaci trądziku niezbędne jest leczenie doustne i miejscowe. Bardzo często przy okazji stosowania doustnej antykoncepcji stan cery ulega poprawie, jednak ponownie pogarsza się po odstawieniu tabletek.