Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo należy stosować peeling kawitacyjny?

Witam. Od kilku lat zmagam się z trądzikiem, wypryski pojawiają się w strefie T i na policzkach blisko nosa. Stosowalam Tetralysal jednakże po odstawieniu leku problem powrócił. Zaczęłam stosować preparaty z kwasami, chodzę na peeling kawitacyjny. Zauważyłam że cera jeszcze bardziej się pogarsza, wiem, że się oczyszcza ale ile czasu może trwać ten proces? Ponadto co należy robić aby dobry stan skóry po antybiotykoterapii się utrzymał? Właśnie przepisano mi Augmentin. Pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dlaczego warto mówić o opryszczce?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Peeling kawitacyjny nie jest zalecany w leczeniu trądziku, u niektórych osób wręcz pogarsza jego przebieg, uważam że należy go odstawić. Jeśli chodzi o leczenie trądziku to w kolejności od największej skuteczności: retinoidy doustne (Izotek), antybiotyki, maści i kremy dostępne na receptę, kwasy (peelingi) o działaniu przeciwzapalnym wykonywane u lekarza, kosmetyki dostępne bez recepty. Nie obędzie się bez konsultacji u dermatologa będącego na bieżąco z zaleceniami leczenia trądziku, ponieważ schemat leczenia zawierający ww. metody dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Jeśli chodzi o zabiegi gabinetowe, to zdecydowanie seria peelingów byłaby lepsza (ale tylko o odpowiednim składzie, migdałowy nie wystarczy).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy