Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych Vibin na miesiąc

Witam ;) Czy mogę odstawić tabletki Vibin na jeden miesiąc, ponieważ wyjeżdżam za granicę do pracy, gdzie nie będę miała żadnego kontaktu seksualnego? Co później? Dziękuje za odp ;)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, odstawienie tabletek jest możliwe, ale powinno zostać skonsultowane z ginekologiem. Sam lek można bezpiecznie odstawić w każdym momencie, ale jeżeli bezpośrednio po miesiącu zamierza Pani ponownie stosować antykoncepcję, to nie ma w tym wypadku uniwersalnych reguł postępowania i przede wszystkim należy zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego leczenie.