Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych w środku blistra

Witam serdecznie, mam pytanie, brałam przez pół roku tabletki antykoncepcyjne kontracept. Jednak po 10 dniach obecnego blistra zapadła u mnie decyzja odstawienia i przestałam je łykać. Decyzję taką podjęłam przez to, że okropnie po nich tyję, a do tego mam non stop mdłości (poza czasem odstawienia) i po rozmowie z partnerem doszliśmy do wniosku, że trzeba poszanować swoje zdrowie, a nie ładować się hormonami. Pragnę zapytać jak takie odstawienie zadziała teraz na mój organizm, jak z okresem itp.

Witam,
lepiej gdyby Pani przyjęła całe opakowanie do końca dla zachowania długości cyklu, ale może Pani odstawić też w tym momencie z uwagi na zdrowie.
Po kilku dniach pojawi się krwawienie z odstawienia, w ciągu (do) kilku miesięcy powróci cykl fizjologiczny.