Odstawienie tabletek: Jaki to ma wpływ na samopoczucie?

Witam.
Brałam przez pół roku tabletki antykoncepcyjne, nie dawno odstawiłam z powodów zdrowotnych. Czy to możliwe, że od odstawienia mam obolałe piersi i bóle jajników oraz zmienne nastroje?

Dzień dobry!
Niestety mogą być takie dolegliwości po  odstawieniu tabletek.  Organizm musi przestawić się na własne wydzielanie hormonów i powrót do normalnego cyklu wydzielania.
Z poważaniem.