Odwyk po uzależnieniu od benzodiazepin

Mój partner wiele lat przyjmował benzodiazepiny . Obecnie jest po odwyku już ponad rok .Odwyk był wspomagany różnymi lekami . Proszę o info czy partner będzie zawsze na lekach czy nic nie będzie musiał brać . Chodzi mi o to czy trzeba do końca życia coś brać po takim odwyku

Mgr Adam Horak Psycholog

Celem leczenia uzależnień jest życie bez substancji uzależniającej. Leki same w sobie nie mają potencjału uzależniającego, ale niewłaściwie stosowane mogą doprowadzić do tzw. uzależnienia psychicznego. Dlatego Pani partner nie tyle nie będzie, ale nawet nie powinien ich brać przez całe życie, mimo że uzależnienie od benzodizepin jest bardzo groźne. Odstawienie leków było i jest podstawowym celem terapii. Osiągnięcie tego celu już jest bliskie.

Jest możliwe całkowite wyjście z uzależnienia od leków. Wszystko zależy od motywacji i pracy nad sobą w psychoterapii. Proszę być dobrej myśli.