Uzależnienie od benzodiazepinu

Witam... Zażyłam właśnie 5 tabl Ketonalu Forte. Jestem uzależniona od beznodiazepin. Myślałam, że może będzie miało chociaż podobne działanie gdyż benzodiazepiny mi się skończyły... Tak będzie, czy się nimi zatruje?

Szanowna Pani szczególnie rozpowszechnione jest uzależnienie od benzodiazepin, które zajmuje czwarte miejsce pod względem częstości występowania – po nikotynie, alkoholu i kanabinolach. Uzależnienie może rozwinąć się już po 2-3 miesiącach systematycznego zażywania dawek terapeutycznych, a u niektórych osób nawet wcześniej. Rada Europy już w 1990 roku ostrzegała, że nie należy ich stosować dłużej niż przez 4 tygodnie.
Leki te stosuje się powszechnie jako środki nasenne i uspokajające. Przy niektórych benzodiazepinach wykorzystuje się ich działanie przeciwdepresyjne i miorelaksujące. Związki te zmniejszają napięcie nerwowe, łagodzą uczucie lęku i niepokoju, ułatwiają zasypianie, stąd są chętnie nadużywane przez osoby nadpobudliwe i niezrównoważone emocjonalnie, cierpiące na zaburzenia nerwicowe. Jak sama Pani przyznaje - jest Pani osobą uzależnioną - więc dobrze było by rozważyć podjęcie terapii - uzależnienie samo nie zniknie - a eksperymentując z różnymi lekami naraża Pani swoje życie i zdrowie - polecam poradnię leczenia uzależnień w Pani mieście. Uzyska Pani fachową pomoc, jak radzić sobie w momencie odstawienia leków, i w późniejszych okresach.
Pozdrawiam.
www.sferaterapii.pl