Oglądanie telewizji przez 13-miesięczne dziecko

Witam Czy oglądanie przez moje dziecko (13 miesięcy) telewizji z bliskiej odległości szkodzi jemu wzrokowi? Moje dziecko nie spędza dużo czasu na oglądanie telewizji. Zdarza się jednak że podejdzie blisko do telewizora.. Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Agnieszka

nie powinna oglądać telewizji bo to zabija w dziecku ciekawość na inne bodźce i rośnie dziecko mało kreatywne , poza tym dziecko w tym wieku bardzo intensywnie śni i po takim silnym bodźcu jak TV ma koszmarne sny, budzi się płacze.