Ogniska demielinizacyjne w fazie nieaktywnej, naczyniopochodne przewlekłe

Witam. Proszę o interpretację wyniku MR głowy. Część ognisk z obecnością jam malacyjnych. Powyższe zmiany niespecyficzne,w różnicowaniu należy wziąść pod uwagę ogniska demielinizacyjne (w fazie nieaktywnej),naczyniopochodne przewlekłe oraz w przebiegu neruoinfekcji (neuroboreliozy). Ponadto w części prawobocznej przysadki po dozylnym podaniu środka kontrastującego widoczne hipointensywne ognisko śr.ok.3 mm,niespecyficzne-mikrogruczolak?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie badań. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Być może także będzie konieczność udania się do endokrynologa.,