Ogniska podkorowe w wyniku MR 58-latka

Proszę o bardzo ogolna interpetacje wynikow. Pacjent 58 lat alkoholik, trafia do szpitala w stanie agonalnym. W badaniu mr stwierdzono bardzo liczne podkorowe ogniska naczyniopochodne. Co to oznacza? W lewej półkuli mózgu ognisko krwotoczne o śr. 3 cm otoczone sferą obrzęku, uciskające trzon LKB. Przebicie do układu komórkowego. Ognisko krwotoczne w fazie podostrej. Czyli? Liczne korowe i podkorowe zaniki tkanki nerwowej. Jak to wygląda?

Podkorowe naczyniopochodne ogniska są najprawdopodobniej wynikiem choroby drobnych naczyń i jest to sprawa wieloletnia, podobnie jak zanik tkanki mózgowej. Zmianą /chorobą ostrą stanowiącą bezpośrednie zagrożeniee życia jest ognisko krwotoczne, a przebicie o układu komorowego pogarsza stan chorego. Mówiąc bardzo ogólnie krew wylała się do głowy.