Ognisko mogące odpowiadać nietypowemu naczyniakowi
Przy wykonaniu TK jamy brzusznej napisano: wątroba prawidłowej wielkości i grubości. W żylnej fazie wzmocnienia pokontrastowego, w przyśrodkowej części płata lewego (segment II) widoczne jest hypodensyjne ognisko wielkości 7mm. W pozostałych fazach badania także w fazie przeglądowej ognisko ma identyczną wielkość jak pozostały miąższ wątroby.Ognisko może odpowiadać nietypowemu naczyniakowi. Pytanie; czy to coś grożnego do jakiego lekarza się zgłosić bo w szpitalu powiedzieli że wszystko jest ok.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Naczyniak to zmiana łagodna więc nie ma powodów do obaw, tak jak powiedzieli Pani lekarze w szpitalu.
Najlepiej jakby Pani zgłosiła się wraz z wynikiem oraz wypisem ze szpitala do chirurga w celu konsultacji.
Pozdrawiam.