Ognisko osłabionego wzmocnienia kontrastowego w fazie wczesnej aoralne

Witam. Mam wyniki MRI nadnercza i nie rozumiem. W lewym nadnercz widoczne jest drobne średnicy 4 mm ognisko osłabionego wzmocnienia kontrastowego w fazie wczesnej aoralne ulegające wyrównaniu w fazie opóźnionej. Ze względu na wielkość zmiany ocena charakteru niepewna. W pozostałym zakresie morfologia i dynamika nadnerczy w granicach prawidłowych. I drugie MRI Lewe nadnercze nieznacznie powiększone bez ewidentnych zmian ogniskowych. To dwa MRI tego samego nadnercza. O co tu chodzi?. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Wyniki obu badań MRI nie pozwalają jednoznacznie ocenić czy w nadnerczu jest fragment tkanki budzący powody do podejrzenia guzka lub zaburzeń ukrwienia. Oba badania sugerują, że jest to prawdopodobne, jednak dla postawienia pewnej diagnozy potrzebne może być wykonanie dodatkowych badań i korelacji ze stanem klinicznym.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski