Ogniskowe stwardnienie kłębuszków nerkowych przy cukrzycy

Dzień dobry, Mam 24lata. Choruję na cukrzycę typu 1 od 13lat. Zawsze byłam dobrze wyrównana. Od ponad 2tygodni pojawiły się ogólnione obrzęki na całym ciele. Przez miesiąc przytyłam 10kg. Trafiłam do szpitala biopsja nerki wykazała ogniskowe stwardnienie klebuszkow nerkowych. Przyjmuje sterydy, cyklosporyne. Czytajac różne artykuły w internecie, zalamalam się. Czy to stwardnienie da się wyleczyć? I czy jest to rodzaj nefropatii? Da się z tym normalnie żyć? Bardzo dziekuje za odpowiedź.

Ta choroba może mieć różny przebieg. Jest to choroba przewlekła, podobnie jak cukrzyca. Nie jest to nefropatia, ale osobna choroba nerek. Leczenie może być okresowo obciążające dla organizmu (już tego Pani doświadczyła). Należy starannie się leczyć, brać regularnie leki, zgłaszać na kontrole i ściśle trzymać zaleceń lekarskich.

I proszę normalnie korzystać z uroków swojego wieku, a nie wyglądać, kiedy się świat zawali, bo się nie zawali.

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.

Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.

Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli