Okres a ciąża po zażyciu tabletki po stosunkowej

Miałam stosunek około 1 nad ranem w niedzielę, a w poniedziałek zażyłam tabletkę o 10:39 po stosunkowa i mam pytanie, bo dostałam dzisiaj 29.10.2010 okres. Czy mogę już wykluczyć ciążę, czy nie? Proszę odpiszcie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Tabletka antykoncepcyjna "po stosunku" jeśli zażyta jest w ciągu 24 h od stosunku, gwarantuje bardzo wysoką skuteczność antykoncepcji.
Jeżeli pojawiło się typowe krwawienie miesięczne, można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl