Okres co dwa tygodnie

Wiem, że już ten temat był poruszany ale ja mam 45 lat, rodziłam 22 lata temu, mam normalne życie rodzinne. Juz drugi raz w niedługim czasie dostałam miesiączkę po dwóch tygodniach. Jest to normalne, dość obfite krwawienie, które trwa 5-6 dni (czyli normalnie). tylko początek mnie zaniepokoił, bo krew miała barwę wręcz brązowa. Czy to może być objaw zaczynającej się menopauzy?
45 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Występowania krwawień międzymiesiączkowych zawsze wymaga diagnostyki. Przyczyn podobnych  dolegliwości jest wiele, m.in mięśniaki, polipy, nadżerka, endometrioza, zaburzenia hormonalne. Możliwe jest także że wchodzi Pani w klimakterium. Do postawienia właściwe diagnozy konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.