Okres po stosunku a obawa o ciążę

Witam mam pytanie. 21.08 uprawialam seks bez zabezpieczenia,3 dni po stosunku dostałam miesiaczke. Mimo to obawiam sie ciazy. Czy w takim przypadku moge zrobic 3 tygodnie po stosunku test beta hcg? Czy wynik bedzie wiarygodny ? I czy mozna go zrobic w tym terminie? Gdyz nie jestem pewna czy nie mam teraz owulacji gdyz nie wiem czy jestem w tej ciazy czy nie. Czy owulacja przeszkadza cos w zrobieniu testu ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeśli w poprzednim cyklu doszło do zapłodnienia, to teraz na pewno nie ma Pani owulacji.
Poziom betaHCG nie wzrasta z powodu owulacji, więc nie ma ryzyka, że spowoduje ona wynik fałszywie dodatni.
Beta-HCG narasta we krwi już od pierwszych dni po zapłodnieniu, jednak jego oznaczenie najlepiej wykonać nie wcześniej niż 3-4 tygodnie po dniu w którym mogło dojść do zapłodnienia.