Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (872 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Określenie faktycznego wieku ciąży

Witam czy jeżeli na OM mam wiek ciąży 9 TC i 3 dni a z USG 8 TC in3 dni to czy owulacją była tydzień później???czy USG dolicza 14 dni do faktycznego wieku ciąży???
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Obliczanie wieku ciążowego w zakresie ostatniej miesiączki i wyniku badania USG jest orientacyjne i zawiera się w pomyłce +/- nawet 2 tygodnie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Określenie wieku ciąży

Witam! Jestem tu nowa i odważyłam się napisać do Was, po kilkugodzinnym śledzeniu postów na stronach internetowych. W skrócie opiszę mój problem, ponad rok staraliśmy się z mężem o dzidzie i w końcu się udało. Mam bardzo nieregularne miesiączki, wiem że owulację miałam 36 dnia cyklu (sprawdzona przez lekarza) był to dokładnie 1 sierpnia. 7 sierpnia zrobiłam test - były dwie kreski, ale druga nie do końca wyraźna. Tydzień później 14 sierpni powtórzyłam test i wynik pozytywny Beta HCG 236. Jestem teraz w ciąży, ale każdy lekarz określa inny termin ciąży. Według badania USG, które miałam robione wczoraj 28 sierpnia widać fasolkę, ale nie ma bicia serduszka? Strasznie się martwię. Czy może to jeszcze za wcześnie na serduszko? To moja pierwsza ciąża i strasznie się denerwuję. Lekarz nie wykrył bicia serduszka (ale widział już zarodek i żółtko), określił że to 6 tydzień ciąży, ale według moich obliczeń od zapłodnienia minął 4 tydzień. Wyczytałam w internecie, że 4 tyg. od zapłodnienia kształtuje się serduszko, u mnie na USG go nie widać. Czy jest już czas na panikę? Co mam robić? Proszę o pomoc.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania

Witam! Wiek ciąży zgadza się z datą owulacji - lekarz podaje wiek ciąży dodając dwa tygodnie do wieku wynikającego z daty owulacji. Jest to taki zwyczaj, który się wiąże z tym, że kiedyś, gdy nie było aparatów USG, wiek ciąży określano jedynie na podstawie daty ostatniej miesiączki. Miesiączka występuje zwykle w około dwa tygodnie przed owulacją, stąd takie szacowanie było najdokładniejszą znaną metodą. Stąd też te sześć tygodni w ocenie lekarza jest tożsame z czterema tygodniami, które upłynęły od owulacji. Bicie serca zarodka powinno być możliwe do zobrazowania, gdy zarodek mierzy co najmniej 5 mm, co ma miejsce zwykle w drugiej połowie szóstego tygodnia ciąży. W Pani przypadku było więc nieco zbyt wcześnie by móc powiedzieć, że ciąża rozwija się nieprawidłowo, na podstawie braku akcji serca. Najprawdopodobniej dziecko rozwija się prawidłowo (jeśli zarodek był mniejszy niż 5 mm, a sądząc z wieku ciąży raczej był). Nie ma też powodu do wpadania w panikę. Jeśli nawet coś pójdzie źle na tym etapie ciąży, to nie możemy temu w żaden sposób zapobiec. Dla uspokojenia nerwów, proszę się udać na ponowne badanie USG w tydzień od poprzedniego, czyli po 3 września. Proszę też o wszystko pytać na bieżąco lekarza - na pewno rozwieje Pani wątpliwości, tak by taka "nerwowa" sytuacja się nie powtórzyła. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy można określić wiek ciąży?

Dzień dobry, Podczas pobytu w szpitalu do którego trafiłam z powodu plamienia wykonano USG ciąży, w którym m.in. zawarto informację, że to 7,5 hbd. Który to tydzień ciąży ? Pęcherzyk ciążowy 20mm, długość zarodka 1,4mm. Czy takie wyniki są dobre ? OM 23.05.2017r. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty