Czy moje obawy związane z ciążą są uzasadnione?

Witam. Data ostatniej miesiączki 13 marca, następna 13 kwietnia. 19 kwietnia zrobiona beta wynik 1812. Mam długie cykle, i dość długie miesiączki do 7 dni. Usg 4 maja. Lekarz wylicza OM wiek ciąży na 7 tydzień, z USG ok 5 tygodnia. Pęcherzyk ciążowy i żółtkowy jest. Dodam, że to 2 moja ciąża, bobasek ma 13 miesięcy, karmię piersią. Czy moje obawy są uzasadnione.
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

różnice w wieku ciąży wyliczane na podstawie ostatniej miesiączki i badania USG są zawsze powodem do niepokoju ciężarnej. Do takich sytuacji dochodzi jednak często, zwłaszcza u kobiet, które mają nieregularne cykle miesiączkowe. W takim przypadku za bardziej wiarygodny wydaje się wówczas wynik pochodzący z USG.

Badanie najlepiej jest wykonywać w pierwszym trymestrze między 11. a 14. tygodniem ciąży. Zakłada się, że różnica wieku ciąży z OM i USG nie powinna być większa niż dwa tygodnie.

Proszę pamiętać, że wiek ciąży wyliczany na podstawie ostatniej menstruacji może zawierać margines błędu, gdyż do zapłodnienia mogło dojść później.

Warto sugerować się opinią lekarza prowadzącego. Jeśli będzie on widział jakieś nieprawidłowości w rozwoju ciąży z pewnością Panią poinformuje.

Odpowiedź eksperta na podobne pytanie znajdzie Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/roznica-w-obliczonym-wieku-ciazy-od-om-i-wg-usg-czy-jest-to-mozliwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy