Określenie tygodnia ciąży na podstawie daty stosunków

mam bardzo nieregularne cykle. ostatni miesiączka 17 września - były tylko dwa stosunki 11 października oraz 22. jestem w ciąży - który to będzie tydzień?

Elżbieta Rhone

Witam,
wiek ciąży liczy się na podstawie ostatniej miesiączki - pierwszy dzień ostatniej miesiączki przed ciążą to zarazem pierwszy dzień (i tydzień ciąży). Jednak w przypadku nieregularnych miesiączek lepiej ustalać wiek ciąży na podstawie badania USG w pierwszym trymestrze - jest to najdokładniejsza metoda.