Olejek arganowy a rozpędzenie gradówki

Witam Czy olejek arganowy lub różany można stosować w smarowaniu dolnej powieki oka do rozpędzenia gradówki? Czy dają porządny efekt? Gdzie przez 4 tyg. stosowałem maść z kroplami Maxitrol a pózniej samą maść z zalecenia lek. okulisty.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji należy rozważyć leczenie zabiegowe, które jest najskuteczniejszą formą postępowania.