Oligodendroglioma anaplasticum

Badanie neuroplatologiczne Moja mama lat 54 ma guza mózgu. Odebraliśmy wynik badania tego guza i pisze tam następująco : " oligodendroglioma anaplasticum. Nowotwór częściowo osiąga stopień IV złośliwości, dlatego w praktyce mozna go uznać za glioblastoma multiforme WHO IV z komponętną oligodendroglejową". Jak rozumieć ten wynik ? skąpodrzewiaki anaplastyczne są opisywane jako III stopnia złośliwości i czy mamy rozumieć ze to jest skąpodrzewiak czy wielopostaciowy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z podanego wyniku badania można wywnioskować, że jest to skąpodrzewiak anaplastyczny, który częściowo osiąga 4 stopień złośliwości, dlatego w praktyce można go uznać za glejaka wielopostaciowego z komponentą skąpodrzewiakową.