Omdlenia, zawroty głowy a możliwe dolegliwości

Witam.Przez kilka miesięcy lekarze szukali przyczyn moich omdleń,zawrotów gł,nudności,zachwiań równowagi.W czerwcu miałam wykonany MR gł i wykazał ogniska niedokrwienne w mózgu(mam również niskie ciśnienie).Neurolog na początku stwierdził,że to zmiany miażdżycowe(mam 32lata i cholesterol w normie), teraz że to może być glikemia,bo miałam niski cukier,ale żadnych dodat badań nie zleca,nie szuka przyczyn.Nie wiem już co dalej robić?Chciałabym wiedzieć czego unikać by nie doszło do udaru.Pozdrawiam

Należy poszukać przyczyn powstania ognisk naczyniopochodnych/ niedokrwiennych. Inne czynniki ryzyka występują w wieku starszym ( najczęściej miażdżyca , nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, hipercholesterolemia) inne w młodszym u osób, które raczej nie chorują na choroby cywilizacyjne i pojawiające się z wiekiem.
Na początek należy wykonać badania w kierunku zaburzeń hematologicznych (m innymi wykluczyć zespól antyfosfolipidowy), sercowopochodnych ( echo serca- najlepiej przezprzełykowe, w którym uwidacznia się otwór owalny, Holter EKG w kierunku zaburzeń rytmu serca), usg t domózgowych oraz w kierunku chorób zapalnych, autimmunologicznych i układowych.