Omeprazol na zapalenie żołądka

Witam. Borykam sie z zapaleniem zoladka od dwoch lat. bylem na ppi ale odstawilem leki ale moj stan sie znow pogorszyl wiec wrocilem do lekow. mam pytanie czy 40 mg omeprazolu to wystarczajaca dawka, wciaz czuje pieczenie czasami po posilku i klocie. czy odbudowa nablonka tylko nastpeuje gdy bolu nie ma i musze zwiekszyc dawke PPI dziekuje za odpowiedz

Witam serdecznie. Dawka jest odpowiednia, choć warto zaznaczyć że czasami zapaleniu towarzyszy infekcja helicobacter Pyroli a wtedy konieczna jest antybiotykoterapia.