Operacja laparoskopowa łękotki przyśrodkowej kolana po appendektomii

Witam! W dniu 19 marca przeszedłem appendektomię, rana pionowa ok. 7 cm. Na dzień 26 kwietnia (a więc równo tydz. po zabiegu) mam wyznaczony termin operacji laparoskopowej łękotki przyśrodkowej kolana. Zaowocuje to koniecznością poruszania się o kulach przez jakiś czas (tydzień, może dwa...) i rozpoczęciem niemal natychmiast po zabiegu rehabilitacji nogi/kolana. Bardzo prosiłbym o odpowiedź: czy w 5 tyg. od zabiegu wycięcia wyrostka robaczkowego aktywność polegająca na chodzeniu o kulach (zapewne łokciowych), a co za tym idzie napinaniu w jakimś stopniu powłok brzusznych przy chodzeniu/odciążaniu nogi jest przeciwwskazana i grozi powikłaniami w gojeniu, zrastaniu tychże? Wówczas przełożę laparoskopię na czas późniejszy, i jeśli tak to na jaki, ile mies. po zabiegu appendektomii? Czy też obawy moje są bezzasadne? Dziękuję i pozdrawiam! Michał P.

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Jak wygląda życie po przeszczepie?

Po przeszczepieniu organu, pacjent musi nauczyć się na nowo funkcjonować. Powinien zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda życie po przeszczepie.

5 tygodni po zabiegu appendektomii, niepowikłanej, z niewielką raną pooperacyjną jaką Pan opisuje pełne obciążenie powłok brzusznych jest w pełni możliwe. Proszę się nie obawiać. Można w Pana przypadku poddać się zabiegowi ortopedycznemu z następową rehabilitacją przy użyciu kul.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty