Operacja laparoskopowa łękotki przyśrodkowej kolana po appendektomii

Witam! W dniu 19 marca przeszedłem appendektomię, rana pionowa ok. 7 cm. Na dzień 26 kwietnia (a więc równo tydz. po zabiegu) mam wyznaczony termin operacji laparoskopowej łękotki przyśrodkowej kolana. Zaowocuje to koniecznością poruszania się o kulach przez jakiś czas (tydzień, może dwa...) i rozpoczęciem niemal natychmiast po zabiegu rehabilitacji nogi/kolana. Bardzo prosiłbym o odpowiedź: czy w 5 tyg. od zabiegu wycięcia wyrostka robaczkowego aktywność polegająca na chodzeniu o kulach (zapewne łokciowych), a co za tym idzie napinaniu w jakimś stopniu powłok brzusznych przy chodzeniu/odciążaniu nogi jest przeciwwskazana i grozi powikłaniami w gojeniu, zrastaniu tychże? Wówczas przełożę laparoskopię na czas późniejszy, i jeśli tak to na jaki, ile mies. po zabiegu appendektomii? Czy też obawy moje są bezzasadne? Dziękuję i pozdrawiam! Michał P.

5 tygodni po zabiegu appendektomii, niepowikłanej, z niewielką raną pooperacyjną jaką Pan opisuje pełne obciążenie powłok brzusznych jest w pełni możliwe. Proszę się nie obawiać. Można w Pana przypadku poddać się zabiegowi ortopedycznemu z następową rehabilitacją przy użyciu kul.