Zwłókniała blizna ściany brzusznej po appendektomii

Witam! Ponad trzy miesiące temu usunięto mi wyrostek robaczkowy. Od tamtego czasu cały czas bolał mnie prawy bok oraz okolice rany. Zrobiłam usg i tomografię jamy brzusznej, ale nic badania nie wykazały, a ból się nasilał i pojawiła się gorączka. Lekarze uznali, że mnie otworzą i zobaczą, co jest przyczyną bólu. Po operacji dowiedziałam się, że usunięto mi zwłókniałą bliznę ściany brzusznej po appendektomii l98. Chciałabym się dowiedzieć, co to jest?

L98 oznacza według nomenklatury ICD-10 - inne choroby skóry i tkanki podskórnej, niesklasyfikowane gdzie indziej. W trakcie zabiegu została usunięta bliznowata tkanka powłok brzusznych, która powstała po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Taka tkanka bliznowata w zakresie powłok brzusznych może dawać dolegliwości bólowe przez zaciąganie np. drobnych nerwów skórnych i podskórnych. Wycięcie takie bliznowatej tkanki może spowodować wycofanie się tychże dolegliwości. Myślę, że po tym zabiegu ból ustąpi.