Zdrętwiałe miejsce po operacji wyrostka robaczkowego

Mam zdretwiale miejsce po operacji wyrostka robaczkowego, czy to minie? wyrostek operowany w tym miesiacu dookoła rany i poniżej brak czucia. jest sie czym niepokoic?

Witam. Operacyjne usunięcie zapalnego wyrostka musi wiązać się rozcięciem: skóry, tkanki podskórnej, naczyń, nerwów, powięzi oraz otrzewnej. Mniejsze uszkodzenia powstają przy zabiegu laparoskopowym, przy klasycznym otwarciu powłoki brzusznej jeszcze dodatkowo zależą od kierunku cięcia - przy poprzecznym są mniejsze szanse uszkodzenia nerwów, lecz zawsze są i tak najpewniej jest u Pani. W pewnym stopniu nerwy regenerują lecz najpewniej pewne odnerwienie pozostanie, lecz nie jest to wielce niepokojące. Spokojnie. Proponuję masować bliznę, by była mniej widoczna i poczekać.