Operacja tarczycy, potliwość i złogi w pęcherzyku żółciowym

Witam 13 lat jestem po zabiegu tarczycy ,biorę 1x dziennie Eutyrox 125 1 tabl. a ciągle robi mi się gorąco i wychodzą poty ,mam 63 lata jeszcze mam pytanie ,mam złogi w pęcherzyku zółciowym ,miałam robioną gastroskopię kturą robil lekarz chirurg ,wszystko jest w porządku .lekarz ktury wykonywał gastroskopię nie kazał mi operować jak nie mam ataków a lekarz rodzinny wysyła mnie na zabieg ,czy powinnam usunąć a może prubować rozpuścić

Witam serdecznie. Jeśli nie odczuwa Pani dolegliwości związanych z obecnością kamieni żółciowych, nie ma powodu aby usuwać pęcherzyk. Bardzo wiele osób ma w jego świetle złogi i jeśli nie pojawiają się objawy w postaci okresowych ataków kamicy nie ma wskazań do jego profilaktycznego usunięcia. Aby stwierdzić czy uderzenia gorąca związane są z funkcjonowaniem tarczycy należy oznaczyć poziom hormonów - TSH, fT4, fT3 i jeśli wartości będą odbiegać od norm laboratoryjnych - zmodyfikować dawkę Euthyroxu w porozumieniu z lekarzem.

Jeśli jest to objawowa kamica związana z dolegliwościami np. bólowymi, a myślę, że takowe są skoro wykonywana była gastroskopia (jakieś dolegliwości do tego skłoniły?) to w takim przypadku wymagane jest leczenie operacyjne. Jedynie bezobjawowa kamica pęcherzyka żółciowego u osób starszych (po np. 60) bez schorzeń współistniejących np. cukrzycy nie wymaga leczenia operacyjnego. Nie ma żadnych skutecznych metod na "rozpuszczanie" kamieni w pęcherzyku żółciowym.