Operacja usunięcia ropnia mózgu a lot samolotem

Dzień dobry mam 18 lat, dwa lata temu przeszedłem operację usunięcia ropnia mózgu z lewej ciemieniowej części czaszki. Operacja i rekonwalescencja bez powikłań. Moje pytanie brzmi czy mogę wrócić do częstego latania samolotami? i przede wszystkim czy nie wyklucza mnie dla mojego bezpieczeństwa z pracy na pokładach samolotów? Pozdrawiam

Witam,

Jeżeli Pana stan neurologiczny i sprawność psychofizyczna są prawidłowe, osobiście nie widzę przeciwwskazań do takiej aktywności. Zaleciłabym jednak wykonanie kontrolnego badania MR głowy z kontrastem, aby w pełni potwierdzić brak aktywnego procesu zapalnego.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl