Naczyniak w trzonie L5

witam . mam 35 lat. proszę o interpretacje wyniku rezonansu.Naczyniak w trzonie l5 5mm.kręg przejściowy L/Sczęściowa lumbalizacja S1. Obniżenie sygnału krążka mk na poziomie L5-S1.Na poziomie L5-S1krążek m-k spłyca nieco prawy zachyłek

Witam,

Interpretacja tak krótkiego opisu bez możliwości obejrzenia badania jest trudna i nie może być w pełni wiarygodna. Najprawdopodobniej naczyniak nie będzie wymagał żadnego leczenia, lumbalizacja S1 jest odmianą rozwojową, krążek międzykręgowy L5-S1 wykazuje cechy zmian zwyrodnieniowych. O ile te zmiany nie powodują dolegliwości, nie stanowią poważniejszego zagrożenia.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl