Co oznacza obniżenie wysokości i sygnału krążka mk na poziomie L5-S1?
Dzień dobry Proszę o interpretację rezonansu: Obniżenie wysokości i sygnału krążka mk na poziomie L5-S1. Na poziomie L5-S1 centralna lewoboczna przepuklina krążka mk zwęża zachyłki kanału kręgowego. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Czy są to zmiany odwracalne? pozdrawiam i dziękuję

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI sugeruję chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Konieczna konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.