Co oznacza niewielka pośrodkowa, szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1?

Podejrzenie zaburzeń metameryzacji pogranicza L/S. Ostatni ,hipolastyczny krążek międzykręgowy określono jako S1/S2. W przypadku wskazań do zabiegu operacyjnego konieczna weryfikacja poziomów z RTG. Niewielka pośrodkowa, szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 (protruzja), która modeluje worek oponowy. Niewielkie degeneracyjne obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T2-zależnych krążka międzykręgowego L5/S1. Guzek Schmorla dolnej blaszki granicznej trzonu L3. Co oznacza wynik?

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki