Spondyloliza z obustronnym uszkodzeniem części międzystawowej kręgu L5

Wita, Mam stwierdzony kręgozmyk przedni II stopnia ,,W poziomie L5-S1 , przemieszczenie o ok. 15 mm. Spondyloliza zobustronnym uszkodzeniem części międzystawowej kręgu L5. Zwyrodnienie krążka międzykręgowego L5-S1 z obniżeniem wysokości i objawem próżniowym" . Mam ból który mega promieniuje do lewej nogi tak , że czasem muszę ukucnąć aby minął. Mam 35 lat do tego jestem gruby i teraz mam prośbę o opinię operacja czy inne leczenie ?Pytam bo każdy lekarz mówi mi co innego

Witam,

Na podstawie przedstawionych informacji należy sądzić, że konieczne jest leczenie operacyjne. Jeżeli ma Pan dużą nadwagę, konieczna będzie redukcja ciężaru ciała, nie tylko ze względu na przebieg rehabilitacji pooperacyjnej, lecz również ze względu na to, że każdy materiał ma swoją wytrzymałość, również ten, którego używa się do stabilizacji kręgozmyku.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl